Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız.
Genel Başkanımız, Bandırma 17 Eylül Üniversitesinde Konferans Verdi
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ekonomi Zirvesi” programına katıldı. Organizasyonun açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaan, büyümenin sürmesiyle işsizlik oranının azalacağını belirtti.
MÜSİAD İsviçre '2017 Yılın Başarı Ödülleri' Sahiplerini Buldu Genel Başkanımız, Marmara Üniversite Mezunları ve Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) İsviçre Şubesi tarafından düzenlenen “2017 İsviçre Yılın Başarı Ödülleri”, Başkent Zürih’te düzenlenen organizasyonla sahiplerine takdim edildi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen programda “Faizsiz Dünya Ekonomisi” başlıklı konferans verdi.
UTESAV’ın Teknoloji ve Değerler Kitabı Yayınlandı
Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) tarafından, teknolojik gelişmelerin insan ve toplumlar üzerindeki etkileri ve yitirilen değerlere ilişkin “ Teknoloji ve Değerler” adlı kitap hazırlandı.
MÜSİAD’dan “Yerel Medyada Dönüşüm” Açılımı Yeni İmar Yönetmeliği MÜSİAD Kayseri’de Konuşuldu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu tarafından Mardin’de ‘Yerel Medyada Dönüşüm ve Yeni Arayışlar’ konulu Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi. MÜSİAD İnşaat, Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu, MÜSİAD Kayseri Şubesi ev sahipliğinde “Yeni İmar Yönetmeliği’nin İnşaat Sektörüne Etkileri ve Kentsel Dönüşüm” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
MÜSİAD’tan Ürdün Çıkarması
21. MÜSİAD İnternational Business Forum (IBF) Uluslararası İş Formu ve 3. İpek Yolu Konferansı, 18 Kasım 2017 tarihinde Ürdün’ün Başkenti Amman’da düzenlendi.
Hayvancılıkta Babayiğitler Aranıyor Yurtiçi Teşkilatlanma Hız Kesmiyor
MÜSİAD Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Gaziantep Şubesi ev sahipliğinde “Hayvancılıkta Kalkınma” konulu istişare toplantısı düzenlendi. Yurtiçi teşkilatlanma komisyonumuz Haziran ayından bugüne kadar 40 şube ve temsilcilik ziyareti gerçekleştirirken bu ziyaretlerde 1000’e yakın üye ile görüşme sağlamıştır.
Siyaset, Akademi ve İş Dünyasının Öncüleri GPAS’ ta Buluştu
Küresel Katılım Finans Zirvesi (GPAS İstanbul) 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. İnsani Finansın tüm dünyaya ilan edildiği GPAS İstanbul yoğun katılımla gerçekleştirildi.
TÜBİTAK TEYDEB Yeni Destek Sistemi, MÜSİAD’da Tanıtıldı MÜSİAD Yeni Dönem için Avrupa’daki Yol Haritasını Belirledi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin’in telekonferans yöntemi ile katıldığı MÜSİAD Genel Merkez’de “TÜBİTAK TEYDEB Yeni Destek Sistemi Tanıtımı” ana başlıklı bir program düzenledi. MÜSİAD, Avrupa 2018 Stratejilerini belirlemek için Münih Şubesi’nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda bir araya geldi.
Yeni Türkiye’nin Yol Haritası Vizyoner17’de Çizildi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) düzenlediği Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi, 11-12 Ekim tarihlerinde İstanbul WOW Hotel’de gerçekleşti.
Genç MÜSİAD YBA Eğitimlerine Tüm Hızıyla Devam Ediyor MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Tematik Lisesi Açıldı
Sanayi ve iş çevreleri ile yetişen gençler arasında bir köprü vazifesi gören MÜSİAD Gençlik Kurulu’nun düzenlediği “Young Business Academy” Haliç Üniversitesi Sütlüce Kampüsünde gerçekleşiyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “tematik okul” oldu.
AB ile Ticari İlişkiler MÜSİAD’da Değerlendirildi
MÜSİAD, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Ticaret Ataşelerini, MÜSİAD Genel Merkez’de misafir etti.