Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız.
OCAK 2018 E-BÜLTEN
Mazlum Coğrafyalara El Uzatmaya Devam Edeceğiz
MÜSİAD ve Kızılay ortaklığında, Arakan, Etiyopya ve Suriye’deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yararına “Mazlum Coğrafyalara Umut Olmak” temalı program düzenlendi.
KOBİ’lere Alternatif Finans Modeli: Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu MÜSİAD'dan Enerji Tasarrufu Çağrısı "Stand-By'da Kalma, Hem Sen Hem Türkiye Kazansın"
MÜSİAD tarafından, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci’nin teşrifleriyle “Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu ve Taşınır Rehin Sicili” konulu panel düzenlendi. MÜSİAD, 11-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Enerji Tasarrufu Haftası çerçevesinde önemli bir kampanyaya imza atıyor. Enerji tasarrufuna dikkat çekmeyi amaçlayan MÜSİAD üyeleri, stand-by konumundaki tüm elektronik ürünlerin fişlerini çekecek.
MÜSİAD’dan 2. Katar Çıkarması
MÜSİAD’ın ana partnerliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Expo Turkey by Qatar, Katar’ın Başkenti Doha’da başladı.
Türkiye Mazlum ve Mağdurlar İçin UMUT Olmuştur İhracata Yönelik Üretim Modeli Benimsenmeli
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Afrin Operasyonuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. MÜSİAD Sektör Kurulları Komisyonu tarafından İzmir’de "Ticaretimizi Büyütüyoruz” sloganıyla “Bölgesel Ticaret Toplantısı” düzenlendi.
Türkiye Ekonomisinin Geleceği Ankara’da Değerlendirildi
MÜSİAD ev sahipliğinde, Ankara’da 12 Ocak 2018 Cuma günü, T.C Başbakan Yardımcısı Sn. Mehmet Şimşek’in katılımlarıyla “2017 Yılı Ekonomik Gelişmelerinin Değerlendirilmesi ve 2018 Yılı Beklentileri”nin açıklandığı Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı gerçekleştirildi.
MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu ile TURKCELL Arasında Atölye Çalışması Gerçekleştirildi Şırnak'ta Yaşayan Çocuklarımıza Hediyeleri Yola Çıktı
MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu ile TURKCELL arasında 27 Aralık 2017 Çarşamba günü TURKCELL Genel Müdürlük binasında atölye çalışması gerçekleştirildi. Her yıl düzenli olarak yapılan Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, "Sorumluluğumuzun farkındayız, ya siz?"sloganıyla, Şırnak Merkez ve 9 beldede (Araköy, Balveren, Beytüşşebap, Güneyçam, Kumçatı, Kızılsu, Özveren, Uludere, Yeniaslanbaşar) yaşayan ihtiyaç sahibi 820 çocuğa hediyeleri ulaştırılmak üzere yola çıkardık.
MÜSİAD ile TAA Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Türkiye Adalet Akademisi (TAA) arasında, 25 Ocak Perşembe günü, MÜSİAD Genel Merkez’de, “Ekonomi ve Hukuk Alanında Yapılacak Çalışmalar Konusunda İşbirliği Protokolü” imzalandı.
MÜSİAD’dan “Hayat Boyu Öğrenim” Açılımı Lojistik Sektörünün Geleceği Mersin’de Ele Alındı
Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4. Fazının Tanıtım Toplantısı, MÜSİAD’ın katkılarıyla düzenlendi MÜSİAD Lojistik Sektör Kurulu tarafından, T.C Kalkınma Bakanı Sn. Lütfi Elvan’ın katılımlarıyla Mersin’de Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
MÜSİAD'dan TTB ve TMMOB'un Afrin Tutumuna Karşı Açıklama
MÜSİAD Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı, TTB ve TMMOB’un, “Zeytin Dalı Harekâtı” hakkındaki tutumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
Uluslararası Helal Turizm Derneği Antalya’da Kuruldu "Haliçten Dünyaya Müstakil Bakış" Programlarımız Devam Ediyor!
MÜSİAD Antalya Şubesi Öncülüğünde Uluslararası Helal Turizm Derneği Antalya’da Kuruldu. Haliçten Dünyaya Müstakil Bakış Programları kapsamında, 16 Ocak 2018 Salı günü Destek Patent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kemal Yamankaradeniz'in konuşmacı olduğu "Marka&Patent ve Değerlerimiz" konusuyla tecrübe paylaşım toplantısı düzenlendi.
Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Vizyonu MÜSİAD’da Ele Alındı
MÜSİAD tarafından T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can’ın katılımlarıyla “Yenilenebilir Enerjide 2018 Trendleri” ana başlıklı konferans düzenlendi.
Ocak Ayı SAMEKS Verileri Açıklandı Çerçeve Dergisi 84.Sayısı Yayınlandı
2018 yılı Ocak ayı SAMEKS verileri İstanbul’da açıklandı. Belirtilen verilere göre mevsim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak 54,1 değerine geriledi. Müstakil Sanayici ve İşadamlarım Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin Ocak-Şubat sayısı yayınlandı.
MÜSİAD’dan Bakan Özlü’ye Ziyaret
MÜSİAD Heyeti, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile Çalışma Toplantısı Gerçekleştirdi
18. MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Arıyor
MÜSİAD’ın ekonomi basınındaki başarılı gazeteci, yayın organı ve kuruluşların başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlediği, Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’nin (EBBÖ) bu yıl 18.’si gerçekleştirilecek.