Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız.
NİSAN 2018 E-BÜLTEN
MÜSİAD Tiflis Şubesi Açıldı
Küresel vizyon çerçevesinde yurt dışı ağını genişleten MÜSİAD, 21-22 Nisan tarihlerinde Tiflis Şube açılışı programı ile Avrasya Genel İdare Kurulu (AVGİK) toplantısını düzenledi.
MÜSİAD Bursa’nın Şubesi 1. Bursa Robot Yarışması Düzenlendi MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Heyeti Kamu Kurumlarına Bir Dizi Ziyarette Bulundu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 1. Bursa Robot Yarışması düzenlendi MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Birimi, Genel Başkan Yardımcısı Av. Arb. Kerim Altıntaş Başkanlığında, Nisan ayı içerisinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirdi.
Genel Başkan Kaan: Erken Seçim Kararını Olumlu Karşılıyoruz
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen “erken seçim kararına” yönelik yazılı bir açıklama yaptı.
Endonezyalı ve Türk İş Kadınları MÜSİAD’da Buluştu MÜSİAD Heyeti Özbekistan’da Bir Dizi Temaslarda Bulundu
MÜSİAD Kadın Çalışma Kurulu ve Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu ortaklığında, MÜSİAD Genel Merkez’de buluşma gerçekleştirildi. MÜSİAD heyeti, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan öncülüğünde bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’e seyahat gerçekleştirdi.
Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli’ İzmir’de Konuşuldu
Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Sağlık Sektör Kurulu’nun ’Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli’ konulu Türkiye İstişare Toplantısı İzmir’de düzenlendi.
MÜSİAD Karaman Şubesi Açıldı Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü Seydişehir’de Ele Alındı
MÜSİAD Karaman Şubesi’nin açılışı, Genel Başkan Abdurrahman Kaan ve iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirildi. MÜSİAD Seydişehir Temsilciği ev sahipliğinde “Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü” konulu program düzenlendi
MÜSİAD Belçika Şubesi Açıldı
MÜSİAD, dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle, şube ve temsilci sayısını artırmaya devam ediyor. Bu bağlamda 12-13 Nisan tarihleri arasında Belçika Şube açılışı ile AGİK toplantısı yapıldı.
Genç MÜSİAD Vizyon Buluşmaları Çalışma Hayatının Tarafları MÜSİAD Konya’da Buluştu
Genç MÜSİAD "Vizyon Buluşmaları" kapsamında, Öğretim Üyesi, Eğitimci ve Yazar Prof. Dr. Kerem Alkin'in konuşmacı olarak katıldığı "Bugünün gençliğine geleceğin ekonomisi" konusuyla program düzenlenmiştir. MÜSİAD Konya Şubesi’nde düzenlenen “Çalışma Hayatında Sorunlar ve Çözümler” konulu panelde, çalışma hayatına ilişkin gelişmelerin, güncel destekler ve işveren sorunlarının masaya yatırıldı.
Rusya Müslüman İşadamları Derneği Başkanı’ndan MÜSİAD’a ziyaret
Rusya Müslüman İşadamları Derneği (APMRF) Başkanı Aydar Shagimardanov ve beraberindeki heyet, 19 Nisan Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’e ziyarette bulundu
“28 Şubat’ta Yaşatılan Zulüm, Yalnızca Asker Eliyle Yapılmamıştır.” Amerika Kıtası Ticaret Müşavirleri MÜSİAD’da Ağırlandı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, sonuçlanan “28 Şubat Davası”na ilişkin bir açıklama yaptı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu tarafından, 17 Nisan 2018 Salı günü, 09.30-12.00 saatleri arasında, MÜSİAD Genel Merkez’de “Amerika Kıtası Ticaret Müşavirleri Kahvaltı ” programı düzenlendi.
MÜSİAD 18.Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ekonomi basınındaki başarılı gazeteci, yayın organı ve kuruluşların başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen, Ekonomi Basını Başarı Ödülleri (EBBÖ) ödül töreni, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
İş Dünyasında İnsan Hakları Konusu UTESAV’da Ele Alındı İran Başkansolosu’ndan MÜSİAD’a Ziyaret
UTESAV tarafından, “İş Dünyasında İnsan Hakları” konulu Fikir İklimi Toplantısı düzenlendi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu organizatörlüğünde, 11 Nisan Çarşamba günü, İran Başkonsolosu Bahtiyar Esadzade’yi, , MÜSİAD Genel Merkez’de ağırladı.
Mobilyada 4.Sanayi Devrimi İnegöl’de Ele Alındı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) DTM Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu tarafından, MÜSİAD İnegöl Şubesi ev sahipliğinde “Mobilyada 4.Sanayi Devrimi” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
MÜSİAD Avusturya Şubesi Yeni Başkanını Seçti MÜSİAD Yozgat Şubesi Açıldı
MÜSİAD Avusturya Şubesi, düzenlenen Altıncı Genel Kurul Toplantısı’yla yeni yönetim kurulunu seçti Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şubesi açılışı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu MÜSİAD’da Ele Alındı
Stratejik Sektörler ve Politikalar Başkanlığı ve Hizmetler Sektör Kurulu iş birliği ile 05 Nisan 2018 Perşembe günü, 10.00-12.30 saatleri arasında MÜSİAD Genel Merkez’de “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uyum Süreci” ana başlıklı panel düzenlendi.
Kırgızistan Özelleştirme Bakanı’ndan MÜSİAD ’a Ziyaret 2. Su ve Atık Su Sektöründe Yerli Ürün Çalıştayı İstanbul’da Düzenlendi
Kırgızistan Özelleştirme Bakanı Renat Tuleberdiev’i, 3 Nisan Salı günü MÜSİAD Genel Merkez’de ağırlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2. Su ve Atık Su Sektöründe Yerli Ürün Çalıştayı gerçekleştirildi.
Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma Konusu Düzce’de Ele Alındı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu tarafından, MÜSİAD Düzce Şubesi ev sahipliğinde “Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
MÜSİAD Sakarya, Bakan Sarıeroğlu’nu Ağırladı Nisan Ayı SAMEKS Verileri Açıklandı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun katılımıyla “Endüstri 4.0 ve Çalışma Hayatına Etkiler” konulu program gerçekleştirdi 2018 yılı nisan ayı SAMEKS verileri İstanbul’da açıklandı. Belirtilen verilere göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 0,9 puan artarak 53,7 değerine yükseldi.