Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız.
MAYIS 2018 E-BÜLTEN
Yerli ve Milli Sanayi Konusu Trabzon’da Ele Alındı
MÜSİAD, Trabzon Şube ev sahipliğinde, “Yerli ve Milli Savunma Sanayisi” konulu Genel İdare Kurulu Toplantısı düzenledi.
Geleneksel MÜSİAD İftarı Yeni Genel Merkez’de Düzenlendi Arap Ülkeleri Ticaret Müşavirleri MÜSİAD İftarında Bir Araya Geldi
MÜSİAD tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “İftar Yemeği”, 21 Mayıs 2018 Pazartesi günü, MÜSİAD Yeni Genel Merkezi’nde düzenlendi. Arap Ticaret Müşavirleri, MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu ile Fuar Forum Komisyonu ortaklığında düzenlenen iftar organizasyonunda bir araya geldi.
MÜSİAD Ankara İftarı Başbakan Yıldırım’ın Katılımlarıyla Gerçekleşti
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şube ev sahipliğinde ATO Congresium'da iftar programı düzenledi
“Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü” Samsun’da Ele Alındı MÜSİAD Yurt Dışı Hedeflerini Genişletiyor
MÜSİAD Samsun Şubesi ev sahipliğinde “Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü” konulu program düzenlendi MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İbrahim Uyar, MÜSİAD’ın 2018 hedeflerini anlattı. İbrahim Uyar, 2018 yılı sonunda MÜSİAD olarak toplamda 100 ülkede irtibat ofisleriyle var olmayı amaçladıklarını belirtti.
Genel Başkan Kaan: Fitch’in İddiaları Realiteden Uzak, Politik Bir Açıklama
Genel Başkan Kaan: Fitch’in İddiaları Realiteden Uzak, Politik Bir Açıklama Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Amerika merkezli kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in, Türkiye’ye ilişkin hazırladığı rapor hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kaan açıklamasında şunları kaydetti
İhracat Hedefinde Sırbistan’da Yatırım Fırsatları Konuşuldu Moldova-Romanya İkili Ticaret ve Sanayi Odası İle MoU Anlaşması
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nde Sırbistan’da Yatırım Fırsatları adlı konferans gerçekleştirildi. Programa konuşmacı olarak AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye-Sırbistan Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Mustafa İsen katıldı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Moldova-Romanya İkili Ticaret ve Sanayi Odası ile MoU Anlaşması imzaladı
Suriyeli Sığınmacıların Türkiye Ekonomisine Etkileri MÜSİAD’da Ele Alındı
Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) ile İstanbul Medipol Üniversitesi ortaklığında hazırlanan, “Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye Ekonomisi -Evrensel Tecrübe Işığında Bir Etkiyi Konuşmak-” raporunun basın tanıtımı gerçekleştirildi.
MÜSİAD Japonya Temsilcisi TİKA Programında Tecrübelerini Aktardı Halim Aydın, Bloomberg HT Tarım ve Gıda Zirvesi’nde Konuştu
MÜSİAD Japonya Temsilcisi Mahmut Münir Güzel, TİKA’nin düzenlediği eğitim programında Özbek öğrencilere iş dünyasına yönelik tecrübelerini aktardı MÜSİAD Gıda Tarım ve Hayvancılık Üst Kurulu Başkanı Dr.Halim Aydın, Bloomberg HT Tarım ve Gıda Zirvesi’nde panelist olarak yer aldı.
Kudüs Mücadelemizi Sürdüreceğiz
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İsrail’in Gazze’de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Kaan açıklamasında şunları kaydetti
Sudanlı Eğitimcilerden MÜSİAD’a Ziyaret AVM’lerdeki Dükkân Kiralarına Düzenleme Şart
Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu, 8 Mayıs 2018 Salı günü, Sudan Öğretmenler Birliği’nin 18 vilayeti temsil eden müdür ve temsilcilerini, MÜSİAD Genel Merkez’de ağırladı. Toplantıya Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Zeki Güvercin, komisyon üyeleri Ayhan Eren ile Said Bolat ve Dış İlişkiler Koordinatörü Özlem Bacak katıldı. MÜSİAD Perakende Sektör Kurulu Başkanı Adil Temizlerler ile Perakende Sektör Meclisi Başkanı Ali Gökhan Er, AVM kira şartlarına ilişkin ortak basın açıklaması yaptı.
Özbekistan Sanayi ve Ticaret Odası ile MÜSİAD Arasında MoU Anlaşması
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Avrasya’da büyüme devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi ziyaretleri kapsamında Özbekistan’a giden Genel Başkan Abdurrahman Kaan, bir dizi anlaşmaya imza attı.
MÜSİAD Macaristan Temsilcisi Başar’dan Genel Merkez’e Ziyaret Tayvan Ticaret Heyeti Genel Merkez’de Ağırlandı
MÜSİAD Macaristan Temsilcisi Fadıl Başar, MÜSİAD Genel Merkez’de, Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a ziyarette bulundu.Başar görüşmede Macaristan'da İş Yapma Dış Ticaret ve Yatırım başlıklı kitabının da tanıtımını yaptı. Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi’nden T.Shaw ve Christine Yeh’in de aralarında bulunduğu, Tayvan heyeti, Genel Merkez’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Genel Başkan Kaan: Fransa’daki Bildiri Provokatif, Çirkin ve Alçak Bir Girişimdir
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Fransa’da Kuran’ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasına yönelik gerçekleştirilen bildiri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Genel Başkan Kaan’a Ekonomi Ödülü Enerjinin Geleceği ICCI Powered by Power-Gen Fuarı’nda Ele Alındı
İstanbul Bahçelievler Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nden Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a ödül verildi. Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen kapılarını araladı. Açılış konuşmasını MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan’ın yaptığı fuarda, MÜSİAD Enerji ve Çevre Üst Kurul Başkanı Gökhan Yetkin ile MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı Dr. İzzet Alagöz, MÜSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Afrikalı ve Türk İş İnsanları Konya’da Buluştu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu koordinatörlüğünde, Konya Şube ev sahipliğinde “Türkiye-Afrika Ekonomi Forumu” düzenlendi.
MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Komisyonu Mayıs Ayı Ziyaretleri Mayıs Ayı SAMEKS Verileri Açıklandı
MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Komisyonu, 2 Mayıs 2018 Tarihinde Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Sayın Mehmet Ali Yığcı‘yı makamlarında ziyaret etti. 2018 yılı Mayıs ayı SAMEKS verileri İstanbul’da açıklandı. Belirtilen verilere göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 2,0 puan artarak 55,7 değerine yükseldi.
MÜSİAD Afyon Karahisar Şubesi Hizmete Başladı
MÜSİAD Afyon Karahisar Şube açılışı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla 25 Mayıs 2018 Cuma günü gerçekleştirildi