Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız.
MART 2018 E-BÜLTEN
Başkanlar Yeni Genel Merkez’de Toplandı
MÜSİAD Başkanlar Toplantısı, 24 Mart 2018 Cumartesi günü Yeni Genel Merkez’de düzenlendi.
Genel Başkan Kaan: Çin Pazarını Önemsiyoruz Katar Ticaret Odası Genel Müdürü MÜSİAD’da Ağırlandı
MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu koordinatörlüğünde, Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Çin Başkonsolosu Cui Wei’ yi Genel Merkez’de misafir etti Katar Ticaret Odası Genel Müdürü Saleh Bin Hamad al Shaqi’yi MÜSİAD Genel Merkez’de ağırlandı
Metal ve Maden Sektörlerinin Gelişimi Ar-Ge ve İnovasyona Bağlı
MÜSİAD Metal ve Maden Sektör Kurulu, “Yeraltı Kaynakları Türkiye’nin Serveti ” konulu Türkiye İstişare Toplantısı düzenledi
Kudüs Bizim Kalbimizdir, Kimse Söküp Alamaz MÜSİAD İsviçre Genel Kurulu Gerçekleştirildi
MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu üyesi bir grup işadamı heyeti aileleriyle birlikte Filistinli Müslümanlara destek vermek amacıyla Kudüs’e çıkarma yaptı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İsviçre Şubesi, düzenlenen Birinci Genel Kurul Toplantısı’yla yeni yönetim kurulunu seçti.
Gelecekte Var Olabilmek, Endüstri 4.0’a ve Yapay Zekaya Yatırım Yapmakla Mümkün
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Makine Sektör Kurulu tarafından, 17 Mart 2018 Cumartesi günü MÜSİAD Konya Şubesi ev sahipliğinde “Teknolojik Gelişimin ve Finansal Okuryazarlığın Firma Gelişimine Etkileri ” konulu Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
Filistin İstanbul Başkonsolosu’ndan MÜSİAD’a Teşekkür Ziyareti Önceliğimiz Sudan’ın Kalkınması
Filistin İstanbul Başkonsolosu Abdalkarim Al Khatib, 6 Mart 2018 Salı günü MÜSİAD’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Sudan Finans ve Ekonomi Bakanı Mohamed Osman Elrekaby, MÜSİAD Genel Merkez’de ağırlandı.
Yerli Bilgi Teknolojilerinin Gelişmesinde Kamunun Rolü
MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Ankara Şubesi ev sahipliğinde “Yerli Bilgi Teknolojilerinin Gelişmesinde Kamunun Rolü” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
MÜSİAD Öncülüğünde New York’ta “Dünya Kadın Zirvesi” Düzenlendi MÜSİAD, Birleşik Krallık Heyetini Ağırladı
MÜSİAD ve KADEM, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınların iş dünyasına ve ekonomiye daha aktif ve adil katılımını sağlamak ve çözüm önerileri üretmek amacıyla Yale Club of New York'ta, “Dünya Kadın Zirvesi” düzenledi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu tarafından, MÜSİAD Genel Merkez’de “Birleşik Krallık Heyeti Öğlen Yemeği” programı düzenlendi.
Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma Konusu Düzce’de Ele Alındı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu tarafından, MÜSİAD Düzce Şubesi ev sahipliğinde “Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
İsrail’i Kim Durduracak? Lesoto Dışişleri Bakanı’ndan MÜSİAD ’a Ziyaret
UTESAV ile Hayat Yayın Grubu tarafından, 30. Haliç Buluşmaları kapsamında Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Bulut’un katılımlarıyla, MÜSİAD Genel Merkez’de “ İsrail’i Kim Durduracak?” konulu söyleşi gerçekleştirildi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu koordinatörlüğünde, Lesoto Dışişleri Bakanı Lesego Makgothi’yi, Genel Merkez’de ağırladı.
Çerçeve Dergisi 85.Sayısı Yayınlandı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin Mart-Nisan sayısı yayınlandı.
Yazar Friedlander, Amerikalı Bir Müslümanın İş Hayatına Bakışını Anlattı Perakende Sektörü Eğitimcileri Genel Merkez’de Buluştu
MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen konferansa İslami Araştırmalar Enstitüsü tarafından sanat ve kültür alanında 2012’nin en etkili 500 Müslüman’ından biri seçilen Yazar Shems Friedlander konuk oldu. MÜSİAD Geleneksel 4. Perakende Sektörü ve Eğitimcileri Buluşması, 28 Mart Çarşamba günü, MÜSİAD Genel Merkez’de gerçekleştirildi.
Sağlık Sektör Kurulu Expomed Fuarı’nda Stant Açtı ve “Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli” Paneli Gerçekleştirildi Mart Ayı SAMEKS Verileri Açıklandı
MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından 22 Mart- 25 Mart 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Expomed - Sağlık, Medikal ve Tıbbi Cihaz Fuarı’nda 100m² MÜSİAD Sağlık Sektörü standı açıldı. 2018 yılı mart ayı SAMEKS verileri İstanbul’da açıklandı. Belirtilen verilere göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 1,4 puan azalarak 52,8 değerine geriledi