Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız.
ARALIK 2017 E-BÜLTEN
MÜSİAD Katar’a Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), ana partnerliğini üstlendiği 2. Expo Turkey by Qatar’la Katar’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor.
“Türkiye’de AVM’lerin Markalaşmaya Etkisi ve Perakendenin Geleceği” Başlıklı İstişare Toplantısı Düzenlendi Yerli ve Milli Yazılım Desteklenmeli
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Perakende Sektör Kurulu tarafından, MÜSİAD Kocaeli Şubesi ev sahipliğinde Ramada Plaza İzmit’te “Türkiye’de AVM’lerin Markalaşmaya Etkisi ve Perakendenin Geleceği” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi. MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Fahrettin Oylum, yabancı bilişim firmaları tarafından uygulamaya sokulan, ”Türk firmalarının, İran ile iş yapmasını engellemeye yönelik faaliyetleri” hakkında açıklamalarda bulundu.
MÜSİAD, Yurtdışında Büyüyor; Hollanda’da 3 Yeni Şube Açtı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle, şube ve temsilci sayısını artırmaya devam ediyor.
İzmir’de Bölgesel Ticaret Toplantısı Düzenliyoruz “2023’e Doğru Enerji Marketinde Yerli Üretim Payı” Başlıklı İstişare Toplantısı Düzenlendi
MÜSİAD Sektör Kurulları Komisyonu, Yıldız Holding satın alma yetkilileri (Ülker) ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın katılımlarıyla İzmir’de “Bölgesel Ticaret Toplantısı” düzenliyor. MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu tarafından, MÜSİAD Adana Şubesi ev sahipliğinde Sheraton Adana Hotel’de “2023’e Doğru Enerji Marketinde Yerli Üretim Payı” ana konulu Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.
Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan, AB Komisyonu’nda Katılımcılara Hitap Etti
AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu’nun ikinci toplantısı Belçika’nın Başkenti Brüksel’de gerçekleştirildi.
“Türkiye'de Turizm Trendleri” Başlıklı İstişare Toplantısı Düzenlendi UTESAV Tarafından Kudüs Konferansı Düzenlendi
MÜSİAD Hizmetler Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Antalya Şubesi ev sahipliğinde “Türkiye’de Turizm Trendleri” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi. Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) ile Mihrabad Yayınları tarafından 28. Haliç Buluşmaları kapsamında, “Yüzyıllık Hasret Kudüs” konulu konferans düzenlendi.
MUSİAD Afrika Ülkeleri Ticaret Ataşeleri İle Buluştu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Afrika ülkeleri ticaret ataşelerini Ankara’da Grand Hotel’de ağırladı.
Young Business Academy Öğrencilerine Sertifikaları Verildi MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar, Genç MÜSİAD’lılarla Buluştu
Ortadoğu Grup ana sponsorluğunda, Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen girişimcilik, liderlik,inovasyon ve iş adamı yetiştirme programı “Young Business Academy”, 10 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi. Genç MÜSİAD tarafından belirli periyotlarda düzenlenen Haliçten Dünyaya Müstakil Bakış konulu programda, Gelişen Dünyada Gençliğin rolü başlığıyla Erol Yarar Konuşmasını yaptı.
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’dan Brüksel Şubesine Ziyaret
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Ekonomi Diyalog Toplantısı münasebetiyle ziyaret ettiği Belçika’da, Brüksel MÜSİAD Şubesi Yönetim Kurulu ve işadamları ile bir araya geldi.
MÜSİAD Konya, Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Temalı Çalıştaya Ev Sahipliği Yaptı MÜSİAD Batman’dan Görme Engellilere Özel Sınıf
MÜSİAD Konya Şubesi tarafından “Dönüşen Şehir Konya İçin Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik” temalı çalıştay düzenlendi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi, 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle görme engelliler için özel sınıf açtı.
MÜSİAD Heyetinin Kudüs Ziyareti Kitaplaştırıldı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) olarak 10 Ağustos 2017 tarihinde Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan başkanlığında Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerimizden oluşan kalabalık bir heyetle Kudüs ziyareti gerçekleştirdik.
Aralık Ayı SAMEKS Verileri Açıklandı
2017 yılı Aralık ayı SAMEKS verileri İstanbul’da açıklandı. Belirtilen verilere göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 1,6 puan azalarak 50,8 değerine geriledi.